Lapitehnika. Põnev ja võimalusterohke aluspaberitehnika

Inglise keeles Paper Piecing või Foundation Paper Piecing (lühendatult FPP) nimetust kandev lapitehnika on väljakutset pakkuv vaheldus traditsioonilisele lapitööle. Mõiste FPP, eestikeelse nimetusega aluspaberitehnika, tuleneb sellest, et antud meetodi puhul kasutatakse lapitöö plokkide õmblemiseks ja ühendamiseks paberit, mis siis hiljem kanga küljest ära rebitakse.

Loe edasi “Lapitehnika. Põnev ja võimalusterohke aluspaberitehnika”

Lapitehnika. Lõikemati hooldamine

Nii nagu õmblusmasin või käärid tahavad aeg-ajalt hooldust ja teritamist, nii tahab ka lõikematt puhastamist. Kõike ikka sellepärast, et töövahendid oleksid kasutatavad võimalikult pika perioodi vältel. Kangaste lõikamine matil kuivatab matti, seepärast on vajalik õige hooldus. Selles blogi postituses tulebki juttu sellest, kuidas mattide eest hoolt kanda.

Loe edasi “Lapitehnika. Lõikemati hooldamine”

Lapitehnika. Kangaste valimine

Kas oled valmis järgmiseks sammuks lapitehnika maailma sisenemiseks? See on tore, sest mis võiks olla veel parem kingitus nii endale kui lähedastele, kui ise meisterdatud lapitekk. Tarvikutest juba kirjutasin, rohkem infot leiad siit. Seekord kirjutan põhjalikumalt kangastest. See on üks olulisemaid samme, kuna sellest sõltub lõpptulemus ja -välimus. Samas ka üks keerulisemaid, sest valikut on tõesti palju. Kuid on mõned nipid, mida meeles pidada või millest lähtuda. Loe edasi “Lapitehnika. Kangaste valimine”

Jõulusoki valmistamine

Kohe-kohe on kätte jõudmas esimene advent. Minul tekib advendiajal alati hinge kerge ootusärevus, sest tahaks kodu natukene teistmoodi seada ja sättida, mõned tulukesed ja küünlad pimedal ajal lisaks põlema panna. See postitus ongi jõuluhõnguline – jagan teiega üht imelihtsat jõulusoki valmistamise võimalust. Valmistamine võtab aega mõned tunnid ja täiesti omanäoline aksessuaar kaunistabki sinu kodu. Töö lõpptulemus on näha alloleval pildil. Soki kuju ja lõike võid teha ka täpselt sellise, nagu endale meeldib. Loe edasi “Jõulusoki valmistamine”

Lapitehnika, 10 nõuannet alustamiseks

Lapitehnika maailm on imeline, uskuge mind, kui te sellesse maailma sisse piilute, siis on “välja pääsemine” keeruline.

Aga nagu igas valdkonnas, on ka lapitehnikas nii, et head töövahendid muudavad tegutsemise veelgi enam nauditavaks. Vahendite valik on väga lai ning võtab algajal silme eest kirjuks. Proovin järgnevalt lühidalt kokku võtta, millised oleksid need põhilised tarvikud, mis teevad tööga alustamise kiiremaks ja lustlikumaks ning lisan ka kommentaarid, mille järgi mina olen oma valikuid teinud.
Loe edasi “Lapitehnika, 10 nõuannet alustamiseks”

Ühistellimus: AGF Denim, tähtaeg 30.06.2016

Denim on üks universaalsemaid kangaid. Kui tavapärane teksamaterjal on pigem paksem ja jäigem, siis meie seekordses valikus on pigem õrnemad ja kergemad kangad, mida on hea lihtne õmmelda. Tellimuses on nii ühevärvilised kui trükitud disainid. Viimaste puhul on taustana kasutatud klassikalist teksasinist tooni, millele on kantud soovitud muster.

Kangad on sobivad kasutamiseks nii lapitehnikaks, rõivaste õmblemiseks kui ka aksessuaaride meisterdamiseks. Näiteks olen teksakangast kasutanud lastetuppa päevateki tegemiseks, kangas ei määrdu nii kiiresti ning värvikombinatsioonid on samuti lastele sobivalt rahulikud. Samuti võib valmistada hoopis lapiteki, mida on hea piknikule või randa kaasa võtta.

Vaata kindlasti ka allpool olevat inspiratsioonigaleriid. Tellimused saada kuni 30.06 aadressil: tellimused@happytex.ee. Kangad jõuavad kohale juuli keskel.

Enne esmakordset tellimist loe läbi ka reeglid.

Loe edasi “Ühistellimus: AGF Denim, tähtaeg 30.06.2016”

Ühistellimus: Art Gallery Fabrics, tähtaeg 30.06.2016

 Art Gallery Fabrics disainimaja tegutseb aastast 2004 Floridas, USA-s. Ettevõtte asutajaid inspireeris soov tuua lapitehnika sektorisse veidi enam šikki ja modernset suunda. Iga disaini loomisel on kandvaks ideeks uudsus ja unikaalsus, mis ühest küljest järgib meid ümbritsevaid trende ning samaaegselt julgustab kliente nihutama oma harjumuspärase mugavustsooni piire, proovides uusi mustreid ja värvikombinatsioone.

Moda kangaste inspiratsiooninurk

Juhul kui sa ei ole veel otsustanud, mida ilusat ja huvitavat tahaksid happytex.ee lehel pakutavatest kangastest valmistada, siis võib allolev lühike ülevaade sulle abiks olla. Muidugi on see ainult üks imepisike osa lapitehnika maailma võimalustest, kuid võibolla aitab see mõtteid seada. Kõik näidatud tooted on valmistatud Moda kangastest.

Loe edasi “Moda kangaste inspiratsiooninurk”

Tellimus: Moda Fabrics 27.05.2016

Hea meel on avada ühistellimus Moda Fabrics kangastele, täpsemalt pre-cut ribadele, mis on sobivad kasutamiseks lapitehnikas. Tellimuse esitamise tähtaeg on 27.05.

Tellimisest ning kättetoimetamise protsessist on lähemalt kirjutatud siin.

Moda Fabrics on üks suurimatest lapitehnikale keskendunud kangadisaini stuudiotest. Tegutsedes USA-s juba aastast 1975 tehakse täna koostööd ligi saja suurepärase disaineriga, kelle käe alt jõuavad igal aastal tootmisesse kümned ja kümned imelised mustrid.

Moda tootevalikus on nii tavapärased täismõõdus kangad, kui ka Eestis veel vähe kasutust leidnud valmislõigatud kangakomplektid.

Loe edasi “Tellimus: Moda Fabrics 27.05.2016”

Meist

Happytex sai alguse minu kirest käsitöö ja kangaste vastu. Läbi erinevate tehnikate katsetamise jõudsin mõned aastad tagasi lapitehnika juurde. Selle juures võlus mind see võimaluste rohkus, mida erinevaid kangatükke omavahel kombineerides on võimalik saavutada.

Kogu selle toimetamise juures panin aga tähele kui palju aega kulus mul mööda poode ringituulamisele, kõikide kangaste kokku otsimisele ning erinevatelt netilehekülgedelt tellimuste tegemisele. Kahjuks tuli mõnikord ka pettuda kohale jõudnud materjali kvaliteedis. Olles suhelnud oma töö tõttu paljude kangadisainerite ja -tootjatega nii Euroopas, Ameerikas kui Aasias, jõudsin ideeni pakkuda nii endale kui ka teistele minusugustele käsitöölistele aja kokkuhoidu ning võimalust kodust diivanilt valida ja tellida kangad oma järgmisele projektile.

Ühistellimused paneme kokku lähtudes lapitehnika huviliste soovidest, samas teeme kindlasti ka eraldi tellimusi lihtsalt ilusatele ja kvaliteetsetele kangastele. Oma väikse tiimiga suhtleme otse tootjatega, valime välja ilusaimad disainid ja leiame parima logistilise lahenduse kauba teieni toimetamiseks.

 

Nobedaid näppe soovides,

Merli